| |

Ako ušetriť na povinnom zmluvnom poistení?

Plánujete si kúpiť auto alebo už ho vlastníte? Potom budete presmerovaní na poisťovňu, kde si musíte zo zákona uzatvoriť tzv. povinné poistenie zodpovednosti . Inak známe ako poistenie zodpovednosti za škodu. Jeho účelom je kryť škody spôsobené vozidlom iným osobám alebo chrániť poisteného majiteľa vozidla pred nepríjemnými finančnými následkami. Najmä prvý z nich však býva pomerne drahý, preto si kladieme otázku: „Ako môžem ušetriť na povinnom zmluvnom poistení?“

Začína to správnym vozidlom

Na povinnom zmluvnom poistení môžete ušetriť rôznymi spôsobmi. Jednou z možností je zaobstarať si správne auto. Mnohí ľudia myslia na poistenie až po podpise zmluvy a zaplatení prvej zálohy. Predtým, ako podnikneme tieto kroky, však naň musíme myslieť.

Predtým, ako vozidlo priveziete do servisu, zvážte všetky náklady spojené s vozidlom alebo jeho prevádzkou. Majte to na pamäti najmä pri vozidlách s výkonným motorom. Rozdiely v sume, ktorú zaplatíte za poistenie, sa môžu pohybovať v tisícoch korún.

Porovnávať, porovnávať, porovnávať

Nie je to len jedna kvapka v mori. To platí tak pri výbere samotného vozidla, ako aj pri výbere povinného poistenia. Neskočte na prvú ponuku, ktorá vám príde do e-mailu, ale porovnávajte a porovnávajte. Využite ponúkané príležitosti. Internet ponúka online porovnania alebo kalkulačky, ktoré budú najlepším pomocníkom pri výbere uvedeného poistenia.

Ponuka poisťovní je naozaj rozmanitá. Často sa líšia len v malých detailoch, na ktoré vás upozorní online porovnanie.

Poznáte bonus za jazdu bez nehody?

Povinné poistenie nemusí byť taká drahá záležitosť, ak využijete tzv. bonus za nehodu. Túto výhodu môžu využiť vzorní vodiči, ktorí prakticky nikdy nehavarovali ani nemali nehodu. Je to jednoducho bonus za neškodný kurz a môžete získať až 60-percentnú zľavu.

Mnohí ľudia nevedia, a čo je naozaj nešťastné, že bonus je prenosný medzi poisťovňami. Nebojte sa o ňu požiadať, aj keď práve prechádzate ku konkurencii.

Zaplaťte poistenie na celý rok vopred

Väčšine ľudí sa pri pohľade na sumu za jeden rok pretočia panenky a súhlasia s mesačnou platbou. Ak si to však spočítate, ročná platba povinného zmluvného poistenia je najlacnejšia alebo najvýhodnejšia. Najkratšie intervaly sú pre človeka spravidla najmenej ekonomické.

Jednou z nesporných výhod celoročného poistenia je, že naň nemusíte myslieť celý rok. A to je skvelé, však?

Aktualizujte svoju zmluvu

Čo sa tiež oplatí a čo je tiež málo známe, je, že človek môže aktualizovať svoju zmluvu. Cena poistenia sa každým rokom znižuje, preto neplatte rovnakú sumu príliš dlho, potom sa rodinný rozpočet len nepríjemne otrasie. Pred zaplatením ročného poistenia si zmluvu prečítajte s odborníkmi alebo si zistite, čo ponúka konkurencia. Zmenu môžete vykonať rovnako jednoducho ako pri zmene dodávateľa energií a plynu.

5/5 - (3 votes)

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *